Pilne!

 

08 Lis 2015

BIBLIOTEKA SZKOLNA

Małgorzata Zachmyc

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

wejście od strony boiska szkolnego

Poniedziałek 8.00 - 14.25
Wtorek 8.00 - 14.25
Środa 8.00 - 14.25
Czwartek 8.00 - 14.25
Piątek 8.00 - 14.20

 

 


Regulamin biblioteki Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie

 1. Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz inni pracownicy szkoły.
 2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism można korzystać:
  ? wypożyczając do domu,
  ? czytając lub przeglądając na miejscu.
 3. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w wyznaczonych godzinach. Informacja umieszczona jest na drzwiach biblioteki, w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej ZSP.
 4. Jednorazowo można wypożyczyć pięć książek (w tym tylko jedną lekturę obowiązkową). Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu książki.
 5. Uczniowie przygotowujący się do konkursów, olimpiad itp. mają prawo do wypożyczenia jednorazowo większej liczby książek.
 6. Przeczytane książki (zwłaszcza lektury) powinny jak najszybciej zostać oddane do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
 7. Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje nazwisko. Nie należy wypożyczonych książek oddawać komu innemu bez wiedzy bibliotekarza.
 8. Zbiory biblioteki są naszą wspólną własnością, dlatego książki należy chronić przed zgubieniem i zniszczeniem.
 9. Uczeń, który zgubi lub zniszczy książkę, ma obowiązek ją odkupić. Jeżeli odkupienie nie jest możliwe, dostarcza on inną książkę, wskazaną przez bibliotekarza.
 10. Zasady wypożyczania podręczników ustalone są w odrębnym regulaminie.
 11. Wszystkie wypożyczone książki i podręczniki należy oddać do biblioteki w czerwcu danego roku szkolnego.

 

Harmonogram realizacji projektu "Książki naszych marzeń"
w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie
w roku szkolnym 2015/2016

 1. Współpraca z Biblioteką Publiczną w Żydowie w ramach wymiany informacji o imprezach promujących czytelnictwo oraz udział w tychże, np. w akcji ?Duzi czytają małym?.
 2. Współpraca z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Gnieźnie oraz z pracownikami bibliotek szkolnych w zakresie konsultowania planowanych zakupów książek (uczestnictwo w spotkaniach sieci nauczycieli-bibliotekarzy).
 3. Organizacja przez bibliotekę szkolną imprez promujących czytelnictwo: pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej (luty 2016r.) oraz konkursu pięknego czytania dla klas I-III szkoły podstawowej (maj 2016r.).
 4. Głośne czytanie uczniom w bibliotece i świetlicy szkolnej (cały rok szkolny).
 5. Organizacja przez psychologa szkolnego spotkania z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój dziecka.
 6. Realizacja projektów edukacyjnych: ?Mój zawód ? moja przyszłość? oraz ?Podajmy sobie ręce? z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
 7. Dostosowanie organizacji pracy biblioteki szkolnej do potrzeb uczniów, uwzględniając możliwość wypożyczania książek w czasie ferii zimowych (dyżur w bibliotece) oraz wakacji letnich (zajęcia czytelnicze w czasie półkolonii).


Małgorzata Zachmyc
bibliotekarz szkolny
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane