Pilne!

 

Harmonogram realizacji programu "Książki naszych marzeń"

16 Lut 2016
881 razy

 

Harmonogram realizacji Rządowego programu ?Książki naszych marzeń?
w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie w roku szkolnym 2015/2016

  1. Współpraca z Biblioteką Publiczną w Żydowie w ramach wymiany informacji o imprezach promujących czytelnictwo oraz udział w tychże, np. w akcji ?Duzi czytają małym?.
  2. Współpraca z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Gnieźnie oraz z pracownikami bibliotek szkolnych w zakresie konsultowania planowanych zakupów książek (uczestnictwo w spotkaniach sieci nauczycieli-bibliotekarzy).
  3. Organizacja przez bibliotekę szkolną imprez promujących czytelnictwo: pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej (luty 2016r.) oraz konkursu pięknego czytania dla klas I-III szkoły podstawowej (maj 2016r.).
  4. Głośne czytanie uczniom w bibliotece i świetlicy szkolnej (cały rok szkolny).
  5. Organizacja przez psychologa szkolnego spotkania z rodzicami na temat wpływu czytania na rozwój dziecka.
  6. Realizacja projektów edukacyjnych: ?Mój zawód ? moja przyszłość? oraz ?Podajmy sobie ręce? z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.
  7. Dostosowanie organizacji pracy biblioteki szkolnej do potrzeb uczniów, uwzględniając możliwość wypożyczania książek w czasie ferii zimowych (dyżur w bibliotece) oraz wakacji letnich (zajęcia czytelnicze w czasie półkolonii).

Małgorzata Zachmyc
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane