Pilne!

 

Konkurs czytania

22 Lis 2017
3408 razy

 

22 listopada 2017 roku w Świetlicy Socjoterapeutycznej w Żydowie odbył się Konkurs na poprawne i piękne czytanie trudnych tekstów z okazji Roku Ks. Onufrego Kopczyńskiego. Organizatorkami konkursu były: p. Agnieszka Dobrzykowska ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w Żydowie, p. Anna Maciejewska z Biblioteki Publicznej w Żydowie oraz p. Małgorzata Zachmyc ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie. Do zmagań czytelniczych stanęli uczniowie z klas 4-7 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Komisja konkursowa brała pod uwagę zarówno poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu. Wystąpienia uczestników oceniano według poszczególnych kryteriów: poprawność techniki czytania, interpretacja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Największą dbałością o piękno języka polskiego wykazali się:

a) w kategorii uczniów szkoły podstawowej:
- Igor Borowicz (I miejsce),
- Zuzanna Siwiak (II miejsce),
- Julia Danielak (III miejsce;


b) w kategorii gimnazjum:
- Gracjan Jaskulski (I miejsce),
- Jakub Cyka (II miejsce),
- Marta Szymańska (III miejsce).

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy.


M. Zachmyc

  

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane