Pilne!

 

Pływam na medal

11 Lis 2017
1598 razy

 

Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Żydowie reprezentujące klub GTT Diament - Sekcja Pływania Sportowego zaliczyły pierwsze zawody pływackie pt. "Pływam na medal" w Toruniu. W rywalizacji młodych pływaków wzięło udział 27 klubów (400 zawodników). Zawody jak co roku organizowane 11 listopada zbiegły się ze Świętem Niepodległości więc rywalizację sportową rozpoczęto hymnem państwowym. Nasz klub reprezentowało 12 najmłodszych zawodników rocznik 2010 do 2005r.

Bardzo ładnie zaprezentowały się pływaczki z Żydowa.

1. Brązowy medal zdobyła - Michalina Malicka na dystansie 100 m stylem grzbietowym, oraz 5 miejsce na dystansie 50 m w stylu klasycznym.

2. Jagoda Borowiak - 8 miejsce na dystansie 100 m stylu grzbietowym.

Na dużą pochwałę zasługują również dwie dziewczynki Zuzanna Sołtysik i Anna Wrchoł, które zaczynają przygodę z pływaniem debiutując w zawodach tak wysokiej rangi, robiąc duże postępy i poprawiając swoje rekordy życiowe. Tegoroczne zawody ,,Pływam na medal” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, oprócz klubów z regionu Kujaw i Pomorza udział wzięły również bardzo liczne ekipy z: Łodzi, Gdańska, Mławy, Gniezna i Kalisza. Wszystkim klubom, zawodnikom, trenerom, opiekunom uczestniczącym w zawodach w Toruniu bardzo gorąco dziękujemy za wspaniałą atmosferę i wspólną rywalizację.

Monika Pługowska

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane