Pilne!

 

Zwycięstwo w finale wojewódzkim turnieju ​PTTK!

22 Kwi 2017
2219 razy

 

Zwycięstwo w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju ​​- Krajoznawczym PTTK-Finał Wojewódzki

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju PTTK na szczeblu wojewódzkim. Do finału, który odbył się w Wągrowcu 22 kwietnia 2017 r. zakwalifikowały się dwie drużyny. Gimnazjum reprezentowali Julia Tritt, Karolina Gogolik oraz Gracjan Jaskulski, natomiast szkołę podstawową reprezentowały uczennice Julia Rachwalik, Kamila Filipczak i Rozalia Gogolik.

Konkurencje finałowe obejmowały test krajoznawczy, test wiedzy topograficznej, turystyczny marsz na orientację, kolarski tor przeszkód, test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz umiejętność pakowania plecaka, rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt. Punkty zdobywano także za odznaki turystyki kwalifikowanej i regionalnej.

W kategorii szkół gimnazjalnych drużyna z Żydowa okazała się piątą drużyną w województwie wielkopolskim, natomiast drużyna ze szkoły podstawowej zajęła pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowała się do XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK – Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Ustrzykach Dolnych od 8-11 czerwca 2017.

Zwycięzcom bardzo gratulujemy !

Opiekun Koła Turystycznego

Katarzyna Bielecka

 

 

Oceń ten artykuł
(8 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane