Pilne!

 

Wspomnienie Jana Pawła II

02 Kwi 2017
964 razy

 

Drugiego kwietnia dla wszystkich Polaków jest szczególnym dniem. Tego dnia w 2005 roku myśli i modlitwy skierowane były na konającym Ojcu św. i stało się 21:37 przyszła ta smutna informacja o Jego śmierci. Jednak spotkanie które miało miejsce w świetlicy wiejskiej w Gębarzewie opowiadało o życiu i naukach, które przekazywał nam JPII. Była to również okazja aby przybliżyć postać Ojca św. młodszemu pokoleniu, które nie miało okazji obcować bezpośrednio z Papieżem. Wieczór prowadził sołtys sołectwa Gębarzewo Tomasz Ryszczuk. Patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek. Podczas wieczoru wspomnień zebrani goście mieli okazję zobaczyć przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie i scholę działająca przy parafii św. Stanisława BM w Żydowie. Piosenki zwiazane z życiem Karola Wojtyły wykonał Zespół Wokalny Żydowianki przy pomocy męskiej części chóru Kwiaty Polskie. Wysłuchać można było również wierszy o św. Janie Pawle II. Organizatorami wieczoru byli: Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, Towarzystwo Przyjaciół Żydowa, Zespół Szkół Publicznych w Żydowie, Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Czerniejewo, Sołectwa Gębarzewo, Nidom i Kosmowo. Po zakończeniu części artystycznej pan burmistrz wręczył wszystkim paniom które brały udział w organizacji spotkania kwiaty, natomiast dzieci otrzymały słodki upominek.

O godz. 20.50 z Gębarzewa wyruszył rajd pieszy, który prowadził pod obelisk, gdzie w 1979 roku lądował JPII. Na miejscu członkowie Towarzystwa Przyjaciół Żydowa jak już od 12 lat przygotowali wspólne czuwanie oraz śpiewanie pieśni i piosenek związanych z Papieżem Polakiem.

Serdeczne podziękowania dla Pana Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusza Szymanka za okazałą pomoc i wsparcie. Prezesowi Towarzystwa Przyjaciół Żydowa Leszkowi Bone wraz z członkami towarzystwa za pomoc w organizacji. Paniom polonistkom Grażynie Kmiecikowskiej i Katarzynie Oblizajek oraz uczniiom z ZSP Żydowo za przygotowanie przedstawienia. Pani Kindze Przybylskiej-Grajek opiekunce Młodzieżowej Rady wraz z radnymi za pomoc w organizacji. Pani Judycie Ozimkowskiej i Joannie Kosz za przygotowanie muzyczne scholi. Paniom Halinie Frejda, Annie Makowskiej, Izabeli Słomian oraz Marcelowi Sztanga za przygotowanie i przedstawienie wierszy. Sołtysom Dorocie Ryszczuk i Jarosławowi Trafnemu za pomoc. Radzie Sołeckiej Sołectwa Gębarzewo. Panu Bartoszowi Szczeszek wraz z zespołem wokalnym "Żydowianki" za przygotowanie części wokalno-muzycznej. Podziękowania kieruję również do druhów z OSP Żydowo za wsparcie techniczne. Dziękuje pani Monice Basińskiej "Fabryka Niespodzianek" z Żydowa za piękne kwiaty.

Dziękuję wszystkim tak licznie zebranym w ten wyjątkowy wieczór na sali w Gębarzewie oraz w imieniu Prezesa TPŻ Leszka Bone za uczestnictwo podczas czuwania przy obelisku o 21.37. Zapraszam do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach

Tomasz Ryszczuk Sołtys Sołectwa Gębarzewo

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane