Pilne!

 

Podstawy z pierwszej pomocy w klasie 2c.

28 Lis 2016
548 razy


Dnia 28.11.2016r. w naszej klasie (2c) odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadził je Pan Wiesław Czwójdak -wykwalifikowany ratownik medyczny i szkoleniowiec.

Omdlenie, utrata przytomności ? to wszystko może się przydarzyć tobie, komuś z twoich bliskich lub też osobie, którą spotkasz w szkole czy na ulicy. Dlatego bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, jak się zachować w konkretnej sytuacji. Dzieci poznały procedury zachowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i omdleń. Ponadto przypomniały sobie gdzie szukać pomocy i pod jaki numer zadzwonić, kiedy dzieje się coś złego.

Była to wspaniała lekcja- połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt ? ratowanie życia.


Opracowała: N. Osińska

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane