Pilne!

 

POZnaj Ławicę

19 Sty 2018
1216 razy

 

W ramach projektu „POZnaj Ławicę” 19 stycznia klasy czwarte pojechały do Poznania, by zapoznać się z funkcjonowaniem Portu Lotniczego Poznań – Ławica. Wielkim zaskoczeniem było dla wszystkich powitanie przez megafon. Uczniowie uczestniczyli w zwiedzaniu terminalu pasażerskiego w części ogólnodostępnej wraz z antresolą i tarasem widokowym, przeszli „ścieżką pasażera”, gdzie wydano uczniom okazjonalne „karty pokładowe” przy stanowiskach check-in, zapoznano z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa. Uczniowie przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów oraz zwiedzili halę odlotów oraz salon Business Executive Lounge. W dalszej części uczniowie przeszli do hali przylotów części zastrzeżonej. Mieli możliwość obserwacji samolotu lądującego oraz wszystkich procedur z tym związanych. Następnie uczestniczyli w pokazie prac Służby Celnej – pokazie pracy robotów zabezpieczających anonimowe bagaże oraz prac psów tropiących materiały wybuchowe czy środki odurzające. Zobaczyli, co dzieje się z bagażami podróżnych po odprawie. Na koniec uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w quizie sprawdzającym wiedzę na temat lotniska. Najbardziej spostrzegawczy uczniowie otrzymali nagrody specjalne, a każdy uczeń otrzymał upominek firmowy.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane