Pilne!

 

Mistrzostwa Miasta i Gminy Czerniejewo w piłce siatkowej

15 Sty 2018
1521 razy

 

Dnia 15 stycznia 2018 r. rozegrano Mistrzostwa Miasta i Gminy Czerniejewo w piłce siatkowej klas gimnazjalnych i siódmych szkoły podstawowej. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: dziewcząt oraz chłopców. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej w Czerniejewie. Po przywitaniu wszystkich zawodników przez dyrektora szkoły oraz burmistrza zaczął się pierwszy mecz. Do walki przystąpiły dziewczyny.

Nasz zespół nie wszedł w niego zbyt dobrze. Bardzo dużo błędów i brak możliwości działania przeciw nim sprawiły, że formacja SP Żydowo nie była w stanie wystarczająco szybko nadrabiać strat. Pierwszy set przegraliśmy wynikiem 13:25.

Po zmianie stron sytuacja wyglądała identycznie. Ekipa nie dawała rady ze zdobyciem punktów. Była to dominacja ze strony przeciwników. Drugi set przegraliśmy 12:25.

Rozpoczął się set trzeci. Na dziewczynach ciążyła presja. Była to ich ostatnia szansa na udział w zawodach mistrzowskich w powiecie. Zespół zaczął set nieco lepiej od dwóch poprzednich. W końcu pojawiła się przewaga, jednak nie można było cieszyć się zbyt długo, gdyż rywalki błyskawicznie odrobiły straty. Zgasł ostatni promyk nadziei na zwycięstwo. Set zakończył się porażką 15:25, a mecz rezultatem 0:3.

Nadszedł czas na pojedynek między drużynami chłopięcymi. Po 20 minutowej rozgrzewce rozpoczęło się spotkanie.

Nasza formacja rozpoczęła mecz w dosyć dobry sposób. Cały czas utrzymywana była przewaga. Niewielka, lecz dawało to im większą pewność siebie. Błędy popełniały obydwie drużyny i w końcówce to niestety nasza drużyna miała ich więcej. Przewaga stopniowo malała, aż w końcu to przeciwnicy ją zdobyli i musieliśmy nadrabiać straty, jednak bezskutecznie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 20:25.

Drugi zaczął się nieco lepiej od poprzedniego. Przewaga utrzymywana przez ekipę była większa i dłużej się utrzymywała. W końcówce nasi zawodnicy nie odpuścili i wygrali set wynikiem 25:19.

Następny - trzeci set - był już nieco gorszy. Drużyna zbyt pewna siebie traciła wiele piłek i źle zagrywała. Przerwy przynosiły małe rezultaty. Drużyna traciła punkt za punktem i nie była w stanie się skupić. Był to powód przegranej w tym secie wynikiem 21:25.
Tylko jeden set dzielił nas od przegranej. Zespół stanął na boisku z nadzieją na zwycięstwo. Tu jednak pojawiły się kolejne błędy. Presja i nerwy - to przede wszystkim czuli zawodnicy i ku niezadowoleniu trenerów, spowodowało to, że set przegraliśmy wynikiem 20:25. Ostatecznie cały mecz zakończył się naszą porażką 1:3.

W smutku wróciliśmy do szatni. Puchary za pierwsze miejsca ufundowane przez burmistrza - Tadeusza Szymanka trafiły do drużyn SP Czerniejewo. Smutek i złość, te uczucia towarzyszyły nam podczas powrotu do Żydowa. Trudno jest pogodzić się z porażką, ale już za rok okazja do rewanżu.

Skład SP Żydowo podczas zawodów:
Dziewczęta: Julia Tritt, Marta Kownacka, Daria Ślebioda, Katarzyna Łuczak, Agata Górniak, Magda Kilichowska, Kamila Filipczak, Julia Gacka, Martyna Ciesielska.
Chłopcy: Kacper Waszak, Dawid Tomczyk, Hubert Krawczyk, Kacper Nowak, Mikołaj Adamczyk, Patryk Solarek, Dominik Adamczyk, Marcel Nowicki, Nikodem Krych, Piotr Dardas, Zbigniew Łuczak.

Reporter: Kacper Kuszak

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć! 

 

Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane