Pilne!

 

Listopad miesiącem seniorów!

06 Lis 2017
1699 razy

 

Dnia 6 listopada 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie wolontariuszy z przedstawicielami Rady Seniorów w Czerniejewie. Celem spotkania było nawiązanie współpracy, która mogłaby przyczynić się w przyszłości do lepszej integracji międzypokoleniowej, jak również zjednoczyć środowiska lokalne w ramach wspólnie podejmowanych inicjatyw. Zaproszeni goście : pan Janusz Grzyb (Przewodniczący Rady Seniorów), pan Andrzej Kryszak (Wiceprzewodniczący), pani Danuta Fic (Sekretarz) oraz pani Katarzyna Górka (Koordynator), przedstawili naszym wolontariuszom program zbliżających się w Czerniejewie „Senioraliów”, które z założenia włączają również młode pokolenie do wspólnych działań. Nasi uczniowie należący do szkolnego wolontariatu wyrazili swoją chęć uczestniczenia we wspomnianych obchodach, dzieląc się z zaproszonymi gośćmi pomysłami, które mogliby zrealizować w ramach „Senioraliów”. Ostatecznie, wspólnie ustaliliśmy, że przygotujemy transparenty z hasłami promującymi ideę wzmacniania więzi międzypokoleniowych, które wykorzystamy w Paradzie Senioralnej (21.11.17), inaugurującej trwające cały tydzień uroczystości, a poza tym zorganizujemy warsztaty dla seniorów w naszej szkole (24.11.17), które będą obejmowały trzy sektory: rękodzieło, aktywność muzyczno-ruchową oraz zajęcia komputerowe. Szczęśliwie udało się nam wykonać cały plan wzajemnej współpracy ku uciesze zarówno seniorów jak i juniorów. Nasi wolontariusze z przygotowanymi transparentami przemaszerowali ulicami Czerniejewa we wspólnej paradzie seniorów i juniorów, natomiast kilka dni później przeprowadzili zajęcia warsztatowe na terenie naszej szkoły adresowane właśnie do seniorów. W zajęciach uczestniczył również p. Burmistrz Tadeusz Szymanek. Bardzo się cieszymy, że miesiąc listopad, który został ogłoszony ogólnopolskim miesiącem seniorów obfitował w tak inspirujące zarówno starsze jak i młodsze pokolenie działania na rzecz wzajemnej integracji.

 

Opiekunowie szkolnego wolontariatu
Basia Skorupska, Monika Perek, Magdalena Górniak

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane