Pilne!

 

Kurs „Eureka” – przygotowanie do bierzmowania

05 Lis 2017
629 razy

 

Kurs „Eureka” – przygotowanie do bierzmowania (3-5.11.2017)


W ramach przygotowań do bierzmowania w dniach 3-5 listopada odbyły się rekolekcje dla uczniów klas trzecich. Po raz drugi wyjechaliśmy do klasztoru w Mogilnie. Tym razem było nieco inaczej, bo nie byliśmy sami. Towarzyszyła nam Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Jana Pawła II z Mogilna, która prowadziła dla nas kurs "Eureka". Początkowo nie byliśmy z tego zadowoleni i myślę, że większość z nas była negatywnie nastawiona do wyjazdu, ale na szczęście szybko okazało się, że nie mieliśmy racji.

Ku naszemu zdziwieniu prowadzący byli niewiele starsi od nas. Dodatkowo niektórzy z nich byli na naszym miejscu jeszcze pół roku temu. Pomimo że grupa po raz pierwszy funkcjonowała w takim składzie, to kurs był bardzo dobrze przygotowany. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy ich przemówień, z chęcią braliśmy udział we wszelkich zajęciach. Ciekawe konferencje, nauki w terenie, wspólne śpiewanie sprawiły, że ostatniego dnia, gdy musieliśmy już wracać, było nam po prostu przykro. Myślę, że kwestia merytoryczna to jedno, ale sposób przekazania nauki był tu kluczowy. Gdyby nie ci wspaniali ludzie, nie wiadomo, jakby to było. Może nasze spostrzeżenia byłyby inne.

Doświadczyliśmy wielu cudownych rzeczy, przeżyliśmy niezapomniane chwile, które pomogły nam umocnić wiarę. Z chęcią bym je tu opisała, ale ani ja, ani inni, nie chcemy psuć niespodzianki ludziom, którzy być może również będą chcieli udać się na Eurekę, lecz możemy powiedzieć, że taki wyjazd to niesamowita okazja do pogłębienia wiary i do zrozumienia wielu kwestii dotyczących religii. Jeśli tylko nadarzy się taka okazja, by uczestniczyć w tym kursie, nie zwlekaj z zapisami. Nigdy nie ma gwarancji, że będzie się tobie podobać, ale możliwe, że te trzy dni zmienią coś w twoim życiu.


Zofia Bartz

Poniżej znajdują się komentarze innych uczestników na temat rekolekcji:

„Na kursie nauczyłam się, jak wielka i nieskończona jest miłość Boga. Mimo tego, że większość informacji przekazywanych nam była już znana, zrozumiałam, co jest dla mnie naprawdę ważne. Nauczyłam się wysławiać Boga w inny sposób. Po sobotniej modlitwie do Ducha Świętego zaczęłam płakać i drżeć bez żadnego powodu. Poczułam w moim sercu ciepło, to było naprawdę niesamowite. Myślę, że po tym kursie będę zupełnie inaczej patrzeć na świat.”

(Martyna G.)

„Pojechałam z myślą "okej, jakoś dam radę". Co zaskakujące dałam radę, a do tego całkiem miło spędziłam czas. Fajne było to, że kurs prowadziły osoby, które były niewiele starsze od nas, przez co nie było problemu ze zrozumieniem ich. W szczególności dało mi to inne spojrzenie na wiarę, co dało mi naprawdę wiele.”

(Marta K.)

„Dzień przed wyjazdem uważałem, że to strata czasu jechać na weekend do Mogilna, ponieważ w tym czasie mogłem robić wiele rzeczy. Po spędzeniu czasu z fajnymi ludźmi zrozumiałem, że jednak warto było pojechać oraz że Bóg chce mojego dobra i szczęścia. Jednym słowem rewelacja.”

(Michał G.)

„Na kursie Eureka nauczyłem się wiele rzeczy, była także bardzo miła atmosfera. Prowadzący ten kurs byli niewiele starsi od nas. Mnie się bardzo podobało.”

(Mateusz S.)

„Kurs Eureka był dla mnie czymś nowym i zaskakującym. Przed wyjazdem myślałem, że będzie to kolejny wyjazd, na którym będzie zwykłe rozmawianie o Bogu. Już na samym początku zaskoczyło mnie to, że kurs ten prowadzą ludzie niewiele starsi od nas. Był to bardzo fajnie spędzony weekend i było to coś nowego. Oczywiście w pamięci najbardziej pozostanie ‘wstępowanie Ducha Świętego’.”

(Kacper W.)

„Jako osoba chodząca raczej niechętnie do kościoła i na wszelkie nabożeństwa, raczej niewierząca w Boga i wszytko co się do niego odnosi, pojechałem na kurs Eureka. Jakże wielkie było moje zaskoczenie (można rzec przerażenie), gdy na własnej skórze doświadczyłem istnienia siły potężniejszej niż wszystko inne. Wyjazd ten przekonał mnie ostatecznie co do mojej (naszej) religii. Polecam.”

(Dominik G.)

„Było to bardzo ciekawe przeżycie, jak i również doświadczenie. Na tym kursie patrzyłem na Boga z trochę innej strony niż codziennie. Sam kurs był prowadzony przez bardzo życzliwych i miłych ludzi.”

(Sebastian K.)


„Kurs Eureka był bardzo imponujący. Uświadomił mi kilka rzeczy i pomógł bliżej poznać Boga.”

(Dawid T.)

„Te trzy dni rzeczywiście coś dały. Czuję, jak coś się we mnie zmieniło, a właściwie wciąż zmienia. Może to nie są diametralne różnice, są raczej małe i ujawniają się każdego dnia. Zostało zasiane ziarno, a teraz kiełkuje. Mam nadzieję, że ta radość, którą dała mi Eureka pozostanie ze mną na dłużej, a wiedza, którą pozyskałam, nie wyleci mi z głowy zbyt szybko.”

(Zofia B.)

„Moim zdaniem, był to fajny wyjazd, poprowadzony w sposób fajny, a zarazem dającym do myślenia. Te wszystkie rzeczy, które były na konferencjach były mega. Na początku myślałem, że to będzie puste gadanie niedające do myślenia, a jednak tak to oni umieli powiedzieć i pokazać, że zapamiętam to.”

(Hubert K.)

„Eureka sprawiła, że zaczęłam w inny sposób postrzegać pewne rzeczy. Zachęcam do tego typu rekolekcji.”

(Julia T.)

„Miałem się czegoś nauczyć, a w sumie uczyłem innych, w dodatku śpiewać. Beze mnie nie byłoby oprawy mszy w sobotę i niedzielę.”

(Gracjan J.)

„Na początku wyjazdu atmosfera była chłodna. Dopiero z czasem zaczęliśmy się dogadywać i rozmawiać jak trzeba. Są to ludzie sympatyczni i ambitni. Nigdy nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Po kursie Eureka, wraz z innymi uczestnikami stworzyliśmy małą grupę ewangelizacyjną. Zachęcam do takiego typu wyjazdu.”

(Daria Ś.)

„Dzięki Eurece poznałam wielu wspaniałych ludzi. Również dzięki tym rekolekcjom przybliżyłam się do Pana Boga.”

(Agata G.)

„Była bardzo zgrana ekipa. Przekazali nam dużo rzeczy. Było bardzo fajnie.”

(Kacper K.)


Foto: M.T.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane