Pilne!

 

Co na zajęciach z programowania?

01 Gru 2017
2897 razy

 

W obecnym roku szkolnym, wzorem poprzedniego prowadzone są zajęcia z programowania. Co słychać na zajęciach?

Uczniowie poznają tajniki układania algorytmów i ich zapisywania w wybranych językach. Poznają również przykłady gotowych algorytmów, które każdy młody programista powinien znać. Uczestniczą również w zajęciach przez internet - w zdalnych kursach programowania przydzielonych przez opiekuna zajęć. Wykorzystują programowanie w praktyce - konstruując i programując roboty.  Wszystko to robią z zaangażowaniem w wybrane sobotnie poranki. Do wymiany informacji na bieżąco wykorzystywana jest specjalna grupa założona do tego celu na portalu społecznościowym Facebook.

Plany na przyszłość - oprócz oczywiście dalszego rozwijanie technik programistycznych i kończenia kolejnych poziomów kursów kodowania  - konstrukcja robota typu "line follower" czyli robota podążającego po linii narysowanej napodłodze - wkrótce relacja z jego programowania!

Opiekunem i pomysłodawcą zajęć jest Waldemar Staszak.

 

Waldemar Staszak

 

Oceń ten artykuł
(9 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane