Pilne!

 

Realizacja projektów edukacyjnych w GM

19 Cze 2017
5432 razy

 

W bieżącym roku szkolnym w naszym gimnazjum realizowane były projekty edukacyjne. Uczestniczyli w nich uczniowie klas drugich. Na samym początku gimnazjaliści podzielili się na kilkuosobowe zespoły, wybrali tematy projektów, określili cele swojej pracy i harmonogram działań. Od września do października pod opieką nauczycieli: Wioletty Jaskulskiej, Grażyny Kmiecikowskiej, Katarzyny Oblizajek, Małgorzaty Śruby, Justyna Meissner-Rogacz, Macieja Nowaka, Waldemara Staszaka, Mariusza Trawińskiego i Tomasza Tritta gimnazjaliści zdobywali konkretną wiedzę i rozwijali swoje umiejętności, a efekty realizacji projektów edukacyjnych mogliśmy zobaczyć 19 czerwca w holu szkoły. 

Jedna z grup – pod egidą Pana Staszaka – realizowała projekt naukowy zatytułowany „Mój pierwszy projekt programistyczny” i tworzyła projekt z programowania – uczniowie napisali dwie rewelacyjne gry w języku Scratch. Inni pokazali prezentacje multimedialne i plakaty (np. grupa Pani Jaskulskiej, która gromadziła informacje o starożytnych matematykach, a także zespół Pani Śruby, który tropił zagrożone gatunki fauny i flory w naszej okolicy czy uczniowie Pana Tritta – użycie koła w życiu codziennym). Inni zaprezentowali film, w którym utrwalili najczęściej odwiedzane miejsca Żydowa, a niezwykłe zdjęcia naszej okolicy wyeksponowali na dużej tablicy (grupa Pani Kmiecikowskiej). Wszystkich zachwyciły też niezwykłe figury kobiet zrobione pod czujnym okiem Pani Justyny Meissner-Rogacz czy skonstruowany przez naszych kolegów (pod okiem Pana Trawińskiego) prosty filtr do oczyszczania wody. Grupa Panów Staszaka i Nowaka zaprezentowała piękne makiety kilku starożytnych budowli, a uczniowie Pani Oblizajek pochwalili się dobrą znajomością gwary wielkopolskiej. Nawet nas próbowali włączyć do zabawy, w której mieliśmy wyeksponowane na tablicy słowa w gwarze wielkopolskiej połączyć z ich ogólnopolskimi odpowiednikami.

Realizacja projektów edukacyjnych pokazała, że umiemy współpracować ze sobą, docierać do potrzebnych informacji, selekcjonować je i przetwarzać. Umiemy stawiać pytania i domagać się na nie odpowiedzi. Mamy nadzieję, że to, co zaprezentowaliśmy naszym kolegom i koleżankom, naprawdę się podobało.

Marta Szymańska, kl. IIa GM,
Grażyna Kmiecikowska

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane