Pilne!

 

Dzień Patrona na Polach Lednickich

08 Cze 2017
764 razy

 

W czwartek, tj. 8. 06. 2017 r., w szkole w Żydowie świętowaliśmy Dzień Patrona naszego gimnazjum - Jana Pawła II. Z tej okazji odwiedziliśmy Pola Lednickie. Msza Święta przy wielkiej rybie na świeżym powietrzu oraz wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitar było ciekawym sposobem na uczczenie tego dnia. Zamiast wysłuchiwać na apelu przemówień niczym z encyklopedii, mogliśmy zobaczyć na własne oczy pamiątki po Ojcu Świętym oraz Janie Górze — założycielu muzeum poświęconego Papieżowi. Przybicie piątki ze Świętym Janem Pawłem II (a właściwie z odlewem jego dłoni) było świetną okazją, by poczuć się, jakby Papież wciąż był z nami. Wyjazd krótki - choć treściwy - przypomniał nam o wiele bardziej o naszym Patronie niż gdybyśmy pozostali w szkole. Oby więcej takich pomysłów!

Zosia Bartz

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane