Pilne!

 

Zajęcia w lesie - Powidz 2017

30 Maj 2017
1224 razy

 

Uczniowie klas 4a oraz 4b wybrali się wraz z opiekunami p. M. Śrubą oraz p. S. Stefańską i p. K. Budzyńskim na zajęcia terenowe do gospodarstwa szkółkarskiego w Powidzu. Tematem zajęć był " Jak powstaje las".

Pan leśniczy oprowadził uczniów po całej szkółce, pokazał jak z nasion wyrastają nowe siewki różnych gatunków drzew, wskazał jakie cechy charakteryzują poszczególne gatunki drzewostanu oraz jak po zapachu rozpoznań drzewa iglaste i liściaste. Na podsumowanie uczniowie wykonali zadania dotyczące roślin i zwierząt żyjących w lesie.

Na koniec każdy z uczniów mógł delektować się kiełbaską pieczoną na grillu i pysznymi drożdżówkami.

Mam nadzieję, że zajęcia pozostaną długo w pamięci i każdy będzie pamiętał, że to las żyje dla nas, a nie odwrotnie.


Opracowała: Stella Stefańska

 

Galeria zdjęć! 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane