Pilne!

 

Bierzemy udział CodeWeek!

17 Paź 2016
1231 razy

Bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania!

Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży (i dorosłych). W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie.

Umiejętności programowania są niezwykle ważne dla przyszłości rynku pracy. Według Grand Coallition for Digital Jobs, siła robocza w sektorze związanym z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi stanowiła w 2011 r. w Europie 6,67 miliona osób, co stanowi jedynie 3,1% osób zatrudnionych w Europie. Komisja Europejska alarmuje, że do 2020 roku zabraknie 900 tys. specjalistów w tej dziedzinie.

Nasze zajęcia związane z budową i programowaniem robotów zatytułowane ?Żydowo programuje Mboty? zostały zgłoszone i zaakceptowane przez organizatorów CodeWeek.

Informację o naszych działaniach znajdziesz na stronie Europejskiego Tygodnia Kodowania Codeweek.eu oraz na mapie wydarzeń Codeweek.org.pl!

Waldemar Staszak

 

Oceń ten artykuł
(12 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane