Pilne!

 

Nasi mistrzowie zeznań podatkowych

18 Mar 2017
1419 razy

 

Tradycją naszej szkoły stało się uczestnictwo w Powiatowym Konkursie Rozliczeń Podatkowych typu PIT „Finanse a matematyka”. W sobotę 18 marca w urzędzie Skarbowym w Gnieźnie uczestnicy konkursu wypełniali formularze PIT wraz z załącznikami przy użyciu e-deklaracji.

To już XVI edycja konkursu. Nad konkursem patronat po raz kolejny sprawowało Ministerstwo Finansów. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

Marta Szymanska i Urszula Podgórska – z klasy IIA oraz Gracjan Jaskulski z IIB

Celem konkursu „Finanse a Matematyka” jest przygotowanie uczniów z zakresu pojęć podatkowych, nauka wypełniania deklaracji podatkowych PIT, praktyczne wykorzystanie wiedzy matematycznej w życiu codziennym. Konkurs jest dobrym przykładem współpracy środowiska oświatowego z przedstawicielami administracji skarbowej na terenie powiatu gnieźnieńskiego, popularyzującej podstawowa wiedzę z zakresu zasad rozliczeń podatkowych. Z pewnością ma ona wpływ na kształtowanie wśród młodych ludzi świadomości realiów życia społecznego i gospodarczego związanych z wypełnianiem obowiązków wobec budżetu państwa. Niewątpliwie konkurs pozwala młodym ludziom na zdobycie wiedzy i umiejętności, które będą im pomocne w dalszym ich dorosłym życiu.

7 kwietnia w Gimnazjum nr 4 imienia Polskich Noblistów w Gnieźnie odbędzie się podsumowanie Konkursu. Trzymamy kciuki !!!!!

Wioletta Jaskulska 

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane