Pilne!

 

Wycieczka do Bydgoszczy

07 Cze 2016
1285 razy

 

Dnia 7 czerwca 2016r. uczniowie klas 1c i 2 c udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Zabawę rozpoczęli w Family Parku ? czyli w sali zabaw. Tam pod czujnym okiem animatorów sprawdzali swoje umiejętności fizyczne. Wśród atrakcji była między innymi: ściana wspinaczkowa, wyścihi samochodów akumulatorowych, kręgielnia, zamek dmuchany i wiele innych atrakcji, które pozwoliły dzieciom zdobywać nowe umiejętności .

Po świetnej zabawie dzieci z apetytem zjadły obiad. Po nim czekała na nich kolejna niespodzianka. Zajecia z Profesorem Ciekawskim. Był  to program edukacyjno- rekreacyjny z interaktywnym pokazem odkrywającym tajemnicze zjawiska z różnych dziedzin nauki.

Następnie udaliśmy się do jedynego na świecie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Dzieci poznały historię brudu i higieny od czasów starożytnych po współczesność oraz różne przedmioty służące do umycia i kąpieli. Zobaczyły, jak  wygladały m.in. średniowieczne łaźnie,  poznały  pochodzenie barwników, przeszly kurs prania na tarze itp.

Największą atrakcją jednak było samodzielne wykonanie mydła w zaimprowizowanym laboratorium.

Uczniowie bogatsi w nowe wiadomości, zmęczeni, pełni wrażeń i zadowoleni wrócili do domu.

Natalia Osińska

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane