Pilne!

 

Spotkanie z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie.

26 Kwi 2016
2304 razy

 

Dom Pomocy Społecznej prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Św. Dominika. Mieszkańcami Domu są osoby niepełnosprawne intelektualnie, a często i fizycznie. Obecnie najmłodszy uczestnik ma 3 lata, a najstarszy 60 lat. Poznaliśmy się 26 kwietnia 2016r.

To niebywałe uczucie spotkać się z osobami, które w bardzo swobodny sposób, nieskrępowanie i spontanicznie potrafią wyrażać swoje myśli i emocje, będąc przy tym, jak najbardziej  AUTENTYCZNE. W Domu zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Powitała nas nasza przewodniczka i opiekunka p. Anna Rodak. Zaproszono nas do sali tzw. teatralnej, w której już dalej zajęła się nami S. Benedykta. Siostra przybliżyła nam nieco charakter samej placówki a jako instruktor kulturalno ? oświatowy, wprowadziła nas w świat Teatru, uczestnikami którego byli Mieszkańcy Domu. Obejrzeliśmy sfilmowane przedstawienie ?Romea i Julii?. Spektakl był całkowicie niemy i paradoksalnie przy tym jakże wymowny. Włączenie do przedstawiania muzyki nadało jemu charakter. Wspólnie z Mieszkańcami, mieliśmy również okazję uczestniczyć w pracach plastycznych, takich jak: malowanie wiosny kredkami na tkaninie, czy wypełnianie szablonów rysunkowych, przygotowanymi wcześniej kulkami z kolorowego papieru. Dużo radości sprawiło nam również uczestniczenie w zajęciach prowadzonych przez rehabilitantkę, p. Aleksandrę Jędrzejak. Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, która została tutaj zastosowana, pozwoliła nam  zmierzyć się z własnymi możliwościami i ograniczeniami. Niebywałe miejsce, niebywali Mieszkańcy i niebywałe spotkanie?..

Zapraszam do obejrzenia galerii :)

Joanna Skrzetuszewska

 

 

 

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane