Pilne!

 

Teatr w naszej szkole!

29 Lis 2015
719 razy

 

W listopadzie 2015r. mieliśmy niecodzienną okazję spotkania się z teatrem profilaktycznym ?Pomarańczowy Cylinder?. Zagadnienia, które prezentowali aktorzy toruńskiej sceny dotyczyły profilaktyki uzależnień w zakresie palenia tytoniu, jak również wskazywali na ważność dbania o czystość rąk, jamy ustnej, odpowiedni ubiór. Spektakl pt. ?Profesorek Wodorek i Superbohaterowie?, przeznaczony był dla dzieci 1-2 SP. 

Opieką profilaktyczną otoczyliśmy również klasy 3-5 SP. ?Alicja w krainie wagarów?, to przedstawienie w którym poruszono problem negatywnych skutków palenia tytoniu, przesadnego używania komputera i TV, oraz wskazano na pozytywne skutki płynące z chodzenia do szkoły. Więcej o samym teatrze na stronie internetowej www.pomaranczowycylinder.pl.

I nasza najstarsza grupa szkolna, klasy 6 i gimnazjum, również miała możliwość odnalezienia się teatralnej scenerii życia osobistego aktora warszawskiej sceny ? p. Lecha Dyblika. Artysta ? muzyk z ogromną pokorą i szacunkiem do Boga, egzystencji i ludzi przedstawił historię swojego życia. W swoim recitalu słowno ? muzycznym opowiedział, jak ważne są decyzje młodego człowieka. Warunkują one bowiem, a czasem przesądzają o jakości dalszego życia. ?Kuszenie Śmierci?, to tytuł spektaklu. O poszukiwaniu wewnętrznego spokoju, miłości i szczęścia p. Lecha Dyblika, można się dowiedzieć więcej odwiedzając youtube pod wskazanym wyżej tytułem.


Zapraszam do galerii :) 

Joanna Skrzetuszewska

 

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane