Pilne!

 

Pomóżmy choremu Maciusiowi

16 Lis 2015
1061 razy

 

16 listopada zakończyła się w naszej szkole akcja ?Pomóżmy choremu Maciusiowi?, której celem było uwrażliwienie naszych uczniów na potrzeby dzieci cierpiących na ciężkie choroby nowotworowe oraz zebranie funduszy pozwalających rodzicom Maciusia na poddanie go kosztownej terapii w klinice w Niemczech. Maciuś Ławrynowicz mieszka w Bartoszycach, 16 września skończył 5 lat. W marcu tego roku wykryto u niego RMS (rhabdomyosarcoma embrionale) - nowotwór złośliwy tkanki łącznej i innych tkanek miękkich. Maciuś wciąż walczy o życie i ma nadzieję, że wygra tę walkę. Jest podopiecznym Fundacji Spełnionych Marzeń i właśnie na konto tejże fundacji można również wpłacać pieniądze na leczenie chłopca. W naszej szkole znów mogliśmy liczyć na wolontariuszy, którzy przez kilka dni w tygodniu, po swoich zajęciach lekcyjnych zbierali do puszek fundusze w Żydowie, Cielimowie, Nidomiu, Kosowie na leczenie Maciusia. W naszej szkole akcja ?Pomóżmy choremu Maciusiowi? trwała około tygodnia. W sumie udało się uzbierać kwotę w wys. 1500zł.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie Dziękujemy!


Barbara Skorupska

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane