Pilne!

 

Głośne czytanie w bibliotece (1c SP)

08 Paź 2015
830 razy

W tę jakże pożyteczną akcję włączyła się też biblioteka Zespołu Szkół Publicznych w Żydowie. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie idei głośnego czytania, zainteresowanie dzieci książką oraz ukazanie korzyści, jakie płyną z twórczego kontaktu z dziełem literackim. 

W pierwszym spotkaniu z żywym słowem, które odbyło się 8 października 2015 roku, uczestniczyła klasa 1c szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią p. Natalią Osińską. Gościem specjalnym była p. Judyta Ozimkowska ? przedstawicielka parafialnej ?Scholi?, która czytała pierwszoklasistom opowieść o perypetiach z myszkami (prawdziwą i komputerową). Dzieci słuchały z wielkim skupieniem i zaciekawieniem, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego przez nich tekstu, otrzymując w nagrodę zakładki do książek. Uśmiechnięte i zadowolone twarze młodych odbiorców świadczyły o tym, że spotkanie było ciekawe. Każdy kontakt z książką ukazuje, jak ogromną rolę odgrywa ona w procesie wychowania, uczenia się i rozwoju dziecka.


N. Osińska, M. Zachmyc

 

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane