Pilne!

 

Lekcja przyrody w lesie

16 Cze 2015
977 razy

 

We wtorek 16 czerwca uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach na ścieżce przyrodniczo-leśnej w gospodarstwie szkółkarskim w Powidzu. Po ścieżce oprowadził dzieci pan Damian Wolny, który bardzo ciekawie opowiadał o uprawie drzew od nasion do sadzonek używanych do zalesiania. Uczniowie zapoznali się też z różnymi gatunkami drzew i krzewów oraz z dużym zainteresowaniem obejrzeli paśniki, lizawki i budki lęgowe. Po zwiedzeniu szkółki było ognisko i grillowane kiełbaski, które utrudzonym wycieczkowiczom bardzo smakowały. 

Drugą częścią leśnej lekcji przyrody była praca w grupach. Zadaniem uczniów było uzupełnienie i zaprezentowanie kart pracy z zadaniami dotyczącymi lasu. Przez cały czas uczestnikom wycieczki towarzyszył pies, który chętnie się ze wszystkimi bawił i odprowadził grupę do autokaru. Opiekunami czwartoklasistów byli nauczyciele: Magdalena Górniak, Waldemar Kwitowski i Małgorzata Śruba.

Podczas drogi powrotnej zadowoleni uczniowie zapytali, kiedy następna taka lekcja.

 

Małgorzata Śruba

 

    

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane