Pilne!

 

Żywa Szopka - Szkoła Myślenia

22 Gru 2009
2138 razy
Nadchodzą święta, wszystkim udziela się atmosfera tego szczególnego czasu. W zeszłym roku gimnazjaliści wpadli na rewelacyjny pomysł nagrania płyty z kolędami, która to później sprzedawana, przyniosła dochód przekazany na wybrane przez uczniów cele charytatywne, co pięknie wpisało się w polskie tradycje bożonarodzeniowe.  Nad projektem tym czuwali  nauczyciele: Mariusz Trawiński i Waldemar Staszak. I w tym razem nastrój nadchodzących świąt udzielił się wszystkim i  uczniom i nauczycielom.

W tym roku pomysł to ?Żywa Szopka?. Jak wszystkie pomysły naszej aktywnej młodzieży i ten wypalił w 100%. Do tego by szopka była naprawdę żywa konieczne było wsparcie wielu osób. Działania uczniów i nauczycieli wsparli rodzice i lokalna społeczność. W szopce nie zabrakło kucyka, owcy, kury, kota i królika. Obrazu szopki z Jezusem, Maryją i Józefem w centrum dopełniały spacerujące anioły oraz postacie Trzech Króli, pasterzy? Wszytsko przy pięknej drewnianej szopie. Nie zabrakło też uczniowskich śpiewów i występów. Szopkę odwiedziło wielu gości, mieszkańców Żydowa. Największe zainteresowanie wzbudziła chyba wśród najmłodszych gości z niedalekiego przedszkola w Żydowie.

Nie byłoby tej szopki bez pomocy wielu dobrych ludzi... Materiał  na szopkę dostarczył ?Drew-Zbyt? Tartak Piotr i Tomasz Stróżyńscy, a nad samą konstrukcją fachowo czuwali Kazimierz Gołańczyk i Leszek Świątek oraz uczniowie Darek i Radek. Gwiazdę wykonał Andrzej (klasa III GM) i świeciła się ona pięknie do końca - mimo obaw konstruktora :-). O to by szopka była naprawdę żywa zadbali również i należą się im podziękowania:


- dla Radka i jego rodziców za owieczkę,
- dla Kuby i jego mamy za załatwienie kucyka i kozy,
- dla Moniki i jej dziadka za kury,
- dla Agnieszki za królika,
- dla Darii za kociaka,

oraz chórom anielskim, pasterzom, królom i oczywiście Świętej Rodzinie, a także św. Mikołajowi, który nas zaszczycił swoją obecnością. Wreszcie tym, którzy przygotowali oprawę muzyczną (śpiew i granie):  Monice i Agacie, Oli i Monice, Darii i Michalinie, Agnieszce i Martynie, Michałowi i Kacprowi (który niestety wyjechał).

 

Wszyscy stanęli na wysokości zadania!

Żywa Szopka była przygotowywana przez długie tygodnie wcześniej. Towarzyszyło jej wiele aspektów edukacyjnych między innymi matematyczny, techniczny, artystyczny, fizyczno-astronomiczny, geograficzny, historyczny, religijny? Jest ona jedynie fragmentem szerokich działań podjętych przez nauczycieli Mariusza Trawińskiego i Waldemara Staszaka, które mamy nadzieję, że zakończą się uzyskaniem przez szkołę kolejnego prestiżowego tytułu! Ale o tym na razie cisza! Wkrótce kolejne zrealizowane zadania, a podsumowanie w czerwcu !

 

Waldemar Staszak

 
Galeria zdjęć Żywej Szopki:

foto:Waldemar Staszak

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane