Pilne!

 

Festyn - Jedna Polska...

20 Cze 2007
1295 razy
 Tradycyjnie już czerwiec to miesiąc festynów i finalizacji projektów edukacyjnych w ZSP. W tym roku nauczyciele Magdalena Mitkowska, Maciej Nowak i Waldemar Staszak przygotowali projekt edukacyjny "Jedna Polska - wielość obyczajów, tradycji i obrzędów. Uczniowie klas zapoznali się z kultura, historią i tradycją poszczególnych regionów. Efektem przyswojonej wiedzy był festyn na który każda klasa przygotowała stoisko, reprezentujące obyczaje i tradycje wylosowanego regionu. Na stoiskach oprócz ciekawych ekspozycji można było spróbować potraw charakterystycznych dla danego regionu. Uczniowie zmierzyli się także w licznych konkursach np.: konkurs na najlepiej przygotowany strój ludowy, na taniec Krakowiaka, konkurs wyplatania wianaków, haftowania itp. Po raz kolejny świetna zabawa towarzyszyła zdobywaniu wiedzy tym razem o regionach naszego kraju.
 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane