Pilne!

 

Festyn - Świt Narodów Europejskich

22 Cze 2005
2216 razy
W zeszłym roku szkolnym w ZSP zorganizowano festyn europejski, na którym uczniowie poszczególnych klas prezentowali kulturę państw europejskich. Jak się dziś okazało czerwcowe festyny stają sie już tradycją szkoły. Tym razem uczniowie zaprezentowali również kulturę krajów europejskich lecz tym razem tą dawną, z okresu świtu i kształtowania się poszczególnych kultur. Uczniowie klas pod kierunkiem wychowawców przygotowali stoiska na których można było w ciekawy sposób poznać kulturę tych kształtujących się narodowości. Najważniejsze informacje, często w zabawny sposób, przedstawili w ramach krótkich inscenizacji na specjalnie przygotowanej scenie. Pomysłodawcą tegorocznego festynu jest nauczyciel historii Maciej Nowak i nauczyiel matematyki Waldemar Staszak.
Taka forma nauki szcególnie odpowiada uczniom i daje świetne rezultaty. W ramach projektów edukacyjnych uczniowie zdobywają wiedzę w dużej mierze samodzielnie i uczą się ją wykorzystywać w ramach efektywnej pracy w grupach.
 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane