Pilne!

 

Festyn Dzień Europejski

23 Cze 2004
2030 razy

    23.06.04 r. był w Zespole Szkół Publicznych w Żydowie dniem szczególnym. Otóż z wielką pompą obchodzono tutaj Dzień Europejski. Uroczystość rozpoczęła się kolorową paradą. Uczniowie pod wodzą p. Bączkowskiego przemaszerowali głównymi ulicami Żydowa, budząc podziw mieszkańców miejscowości. Następnie wysłuchano hymnu Polski i hymnu Unii Europejskiej. Każda klasa (wraz z wychowawcą i pomocą innych nauczycieli) przygotowała stoisko, na którym zaprezentowała tradycję, historię, kulturę, atrakcje turystyczne oraz osiągnięcia poszczególnych państw oraz część artystyczną wystawianą na specjalnie na ten dzień przygotowanej scenie. 


Szkoła Podstawowa:

Klasa IVa (p. Gryczyńska) ? Węgry
Klasa IVb  (p. Kmiecikowska) ? Austria
Klasa Va (p. Kulczak) ? Holandia
Klasa Vb (p. Pudełko) ? Grecja
Klasa VIa (p. Rewers)? Wielka Brytania
Klasa VIb (p. Wawrzyniak)? Hiszpania 

Gimnazjum:

Klasa Ia (p. Oblizajek)? Szwecja
Klasa Ib (p. Tritt)? Włochy
Klasa Ic (p. Mitkowska)? Niemcy
Klasa IIa (p. Śruba)? Czechy
Klasa IIb (p. Wrzaskowska i p. Trawiński)? Francja
Klasa IIIa (p. Nowak)? Polska
Klasa IIIb (p. Staszak)- Litwa


Najwięcej emocji wśród uczniów i nauczycieli wzbudziła możliwość skosztowania tradycyjnych potraw. Na scenie uczniowie tańczyli narodowe tańce (nie zabrakło i Kankana!), wystawiali ważne historyczne scenki (również na wesoło) i przedstawiali dawne obrzędy państw Unii Europejskiej. Uczniowie i wychowawcy wykazali się ogromną pomysłowością. Występy oceniała specjalna komisja (w składzie: p. dyrektor L. Szczęsna, p. wicedyrektor M. Bączkowski, p. A. Kowalczyk oraz uczennice ? K. Weckwerth i M. Kapcińska). Komisja stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia najciekawszej prezentacji. Po długich obradach wyróżniono klasę IIB za przedstawienie Francji. W rolę konferansjera prowadzącego występy na scenie wcielił się Sławek Borowiak z klasy III b gimnazjum. Występ uczniów ZSP uświetnił występ gości ze Zdziechowy. Dzień Europejski zaszczycił swoją obecnością burmistrz Czerniejewa p. Jan Kulpiński.
Przygotowanie Dnia Europejskiego wymagało dużego nakładu pracy całego grona pedagogicznego i  wszystkich uczniów zaangażowanych przy organizowaniu stoisk państw europejskich, występów scenicznych, oprawy muzycznej, zaplecza technicznego - scena, nagłośnienie (p. Bączkowski), dokumentacji fotograficznej  (p. Staszak), ale niewątpliwie warto było, co widać w galerii zdjęć. Pomysłodawcą imprezy byli p. Rewers, p. Smarzyński oraz p. Wawrzyniak. 
   

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Szkoła Podstawowa

im. Jana Pawła II 

w Żydowie

Najpopularniejsze

Ostatnio dodane